GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 11086132
*
nr 1108 6132
Fat
Keramik, Gabriel, diameter: 34 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 maj 2017
kl 18:21:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/5 11:44:22
1
100 kr
15/5 17:35:50
2
300 kr
15/5 17:56:50
3
200 kr
15/5 17:56:50
2
250 kr (Budbetjänt)
15/5 17:57:33
3
350 kr
15/5 17:59:12
2
450 kr
15/5 18:04:22
4
450 kr
15/5 18:04:22
2
450 kr (Budbetjänt)
15/5 18:04:44
4
600 kr
15/5 18:06:31
2
800 kr
15/5 18:11:03
4
800 kr
15/5 18:11:03
2
800 kr (Budbetjänt)
15/5 18:13:16
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat gabriel keramik
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:21
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:23
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:17
*
Fat
Läs om budbetjänten
nr 1108 6132
Fat
Keramik, Gabriel, diameter: 34 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 maj 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/5 11:44:22 | 1 | 100 kr |
15/5 17:35:50 | 2 | 300 kr |
15/5 17:56:50 | 3 | 200 kr |
15/5 17:56:50 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
15/5 17:57:33 | 3 | 350 kr |
15/5 17:59:12 | 2 | 450 kr |
15/5 18:04:22 | 4 | 450 kr |
15/5 18:04:22 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
15/5 18:04:44 | 4 | 600 kr |
15/5 18:06:31 | 2 | 800 kr |
15/5 18:11:03 | 4 | 800 kr |
15/5 18:11:03 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
15/5 18:13:16 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat gabriel keramik
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:21 -
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:23 -
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:17